BLOG

Strój na bal maskowy

 

 

Podjęłam ryzyko i zapytałam mojego syna za kogo chciałby się przebrać. Usłyszałam "Za T-rexa, mamusiu". Na szczęście po krótkiej rozmowie zmienił zdanie. Rycerz imaginext też może być. Uff, odetchnęłam i zabrałam się do pracy.

Broń wojownika

Potrzebne materiały i narzędzia:
2 papierowe pudełka różnej wielkości
2 rolki po papierze toaletowym.
Zielony papier samoprzylepny;  1 arkusz o wymiarach 50/70cm wystarczy.
2 papierowe kubki różnej wielkości. Ja miałam w kolorze zielonym i mniejszy w kolorze żółtym. Jeśli nie macie kolorowych kubków, pomalujcie je farbą.
10 plastikowych czerwonych korków najlepiej różnej wielkości. Ja użyłam zakrętek od kartonów po mleku i sokach. Ten długo korek to skuwka od mazaka.
Szpula z cienkim sznurkiem.
Żabka do zasłon.
Styropianowy okrąg i zielony pasek materiału do owinięcia okręgu.
Blaszana prostokątna pokrywka. 
Dwa małe wieszaczki.
Wata.
Do łączenia wszystkich elementów używam gorącego silikonu. Szybko wiąże i jest bardzo skuteczny. Pistolet na naboje silikonowe można kupić w każdym sklepie z artykułami budowlanymi. Najtańszy kosztuje około 20zł. Jeżeli po raz pierwszy będziesz używać pistoletu do klejenia pamiętaj, że po włączeniu wtyczki do sieci i załadowaniu pistoletu nabojem kleju należy zaczekać kilka minut, aż klej dobrze się nagrzeje. W przypadku tych tańszych pistoletów, istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu, jeżeli naciśnie się zbyt wcześnie i zbyt mocno. 
Nożyczki i nożyk do papieru.
Przystępujemy do pracy:
Z samoprzylepnego papieru wytnij paski , którymi okleisz pudełka. Pasek powinien być o 3cm dłuższy od sumy długości boków pudełka. Odklej papier zabezpieczający od zielonego papieru. Połóż pudełko na klejącej stronie. 
Oklej papierem cztery boki pudełka.
Papier wystający na krótsze ściany nie powinien być dłuższy niż szerokość ściany.
Natnij wystający fragmenty papieru w każdym rogu pudełka i przyklej papier do jego ściany. Postępując w podobny sposób oklej drugie pudełko.
Na obydwu pudełkach narysuj koła na otwory odrysowując końcówkę rolki po papierze toaletowym. Natnij koło nożykiem od środka do krawędzi. 
Wepchnij nacięty papier lekko do środka pudełka.
Ułóż rolki po papierze jedna za drugą i oklej je papierem samoprzylepnym. Wypełnij wnętrze połączonych rolek watą. To usztywni konstrukcję.
Posmaruj nacięty papier w otworach klejem i wciśnij oklejone rolki tak, by stabilnie utkwił w pudełkach.
Ustaw konstrukcję z pudełek na mniejszym z nich.
Przygotuj dwa kubki sklejając je ze sobą tak, by mniejszy kubek znalazł się na wierzchu.
Posmaruj klejem brzeg większego kubka i przyklej do mniejszej ściany górnego pudełka. Po przeciwnej stronie pudełka wytnij otwór na uchwyt ze styropianowego okręgu według wcześniej podanych wskazówek.
Wytnij 1/3 styropianu z okręgu . Większą część okręgu owiń paskiem tkaniny przyklejając do styropianu jej początek i koniec. 
Posmaruj klejem wcześniej zrobiony otwór w pudełku i umieść tam koniec obręczy. Drugi koniec również posmaruj klejem i przyklej go dobierając odpowiedniej wielkości czerwony korek.
Resztę akcesoriów naklej kierując się zdjęciem lub według własnego pomysłu.

Komentarze   

# agnieszka 2014-01-12 08:50
FAJNA ZABAWA :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Zosia 2014-01-12 12:31
Lepiej jest zrobić coś samemu niż kupować gotowy produkt w sklepie. Zawsze podziwiałam tych którzy mają fantazję i potrafią zamienić ją w rzeczywistość. Z drugiej strony mając taki opis nawet ja poradziłabym sobie z przygotowaniem kostiumu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Czterolistnadziewczy 2014-01-12 22:11
Zawsze zaskakuje mnie entuzjazm dzieci na widok zabawki, którą wspólnie zrobimy ze zwykłego pudełka lub kartki papieru. Zabawki ze sklepu często rozczarowują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież