BLOG

Święta już za miesiąc. Dla mnie to chwila, czas pędzi tak szybko. Myślę, że już możemy zacząć myśleć o dekoracjach wielkanocnych, zwłaszcza, że niektóre z nich wymagają wcześniejszych przygotowań. Warto już od dziś zacząć zbierać wydmuszki i skorupki z jajek. Pokażę wam wiele ciekawych ozdób wykonanych na bazie skorupek. Dziś świeczki w skorupkach jajek. 

 

Przygotuj ufarbowane skorupki jaj (skorupka powinna być co najmniej z połowy jajka), białe świece stołowe, mały garnek do rozpuszczenia wosku, lejek, stabilną podstawę dla wydmuszki np. kieliszek na jajko.

 
Umieść skorupkę w kieliszku. Pokrusz świece, usuń knot. Odetnij z knota 10cm fragment. Umieść go w skorupce, tak by częściowo wystawał ponad brzeg skorupki.
Wsyp pokruszone świece do garnka i umieść go na ogniu. Podgrzewaj wosk, aż się rozpuści.
Wlej wosk do wydmuszki, możesz zrobić to przy użyciu lejka. Zanim wosk stężeje, postaraj się tak ułożyć knot, by znajdował się po środku skorupki. Odstaw świece i poczekaj, aż wosk stężeje.
 
Pełniejszy kształt świecy można uzyskać, nalewając wosk do wydmuszki. Należy wówczas podkleić taśmą otwór znajdujący się w dnie wydmuszki, a drugi, przez który będzie wlewany wosk, nieco powiększyć (pamiętaj o włożeniu knota i przytrzymaniu go nad skorupką podczas wlewania wosku). Po uzupełnieniu wydmuszki woskiem i wystudzeniu jej należy częściowo lub całkowicie obłupać skorupkę jajka.
 
Kolorowe skorupki mogą również posłużyć jako świeczniki. Do skorupki ustawionej na stabilnym podłożu np. kieliszku na jajka wystarczy włożyć małą świeczkę typu tea light.
 
 
Więcej ciekawych pomysłów znajdziecie w mojej książce „Inspiracje na Wielkanoc”. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież